T : +90 541 638 7793


Yüksek Lisans / MBA

Master Eğitimi

Her yıl binlerce öğrenci master eğitimi için yurtdışına çıkmakta.En çok tercih edilen ülkeler arasında Ingiltere,Amerika,Avustralya ve Almanya gelmektedir. Tüm öğrencileri Kuzey Yurtdışı Eğitimden ücretsiz danışmanlık ve yerleştirme hizmetlerinden faydalanabilirler. 2013-2014 Master eğitim yılı için öğrencilerimizin başvuru işlemlerini en kısa sürede başlatmalarını tavsiye ederiz.

Başvuru Tarihleri Ne Zamandır?
Özellikle İngiltere ve Avustralya için bazi istisnalar dışında belli bir son başvuru tarihi yoktur.Size tavsiyemiz geri bildirimlerin uzun sürmesi sebebi ile başvurularınızı 6 ay öncesinden yapmanızda fayda vardır.Amerika'da ise Üniversiteye son başvuru tarihleri mevcuttur ve bu tarihlerden önce başvurunuz yapmanız gerekmektedir.Almanya Yüksek lisans programlarında farklilik gösterebilmektedir.Üniversiteden yada Bölümden Bölüme farklılık gösterebilmketedir.

Sınav Skorları ve Şartlı Kabul İmkanı Nedir ?
İngiliz ve Avustralya Üniversitelerinde istenen sınav türü çoğunlukla IELTS yada TOEFL dır. Eğer Üniversitenin istediği tüm şartları yerine getirmişiseniz ve sadece dil skorunuz eksik ise şartlı kabul alma imkanınız mevcuttur. Amerikan Üniversiteleri ise TOEFL sınavının yanısıra GRE yada GMAT skorlarıda istemektedir.Şartl Kabul çok fazla yagın değildir.Almanya ise durum biraz daha farklidir Not ortalaması (GPA) önem kazanmaktadır ayrica yine Üniversiteden Üniversiteye farklılıklar bulunmaktadır bazı GMAT isteyebilmektedir,en iyi sonuç için başvuru öncesi Üniversitenin kendisinden yada Ücretsiz danışmalık veren danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Eğitim Süresi Ne Kadardır?
Amerika ve Avustralya ülklerinde Master ve MBA programları 2 yıl sürmektedir.Buna karşılık İngiltere'de ise Yüksek Lisans eğitimi 1 yıldır.

Çalışma İznim Var mı ?
İngiltere bu anlamda en avantajlı Ülkelerden biri sayılmakta zira hem okurken hemde Master eğitiminiz bittikten sonra 1 yıl daha kalıp birşirkette çalışma imkanınız mevcut. Avustralya'da aynı şartlarda çalışma imkanız mevcut.Amerika'dada OPT olarak çalışma iznine sahip olabiliyorsunuz fakat eğitim esnasında ancak kampüs içersinde çalışabilirsiniz.Avrupa ülkelerinde böyle bir şansınız bulunmamaktadır.

Kayıt İçin Aranan Şartlar Nelerdir?
Her okulun kabul şartları değişkenlik gösterebilir fakat genel olarak istenen kayıt şartları şunlardır:
* Lisans eğitiminde alınmış olannot ortalaması (GPA)
* Transkript ( Not Dökümü)
* 2 adet akademik referans mektubu
* Varsa 1 adet iş yerinden alınmış referans mektubu
* İş tecrübesi ve kazanılmış başarılar
* Üniversite tarafından belirtilen minimum ingilizce seviyesi ( IELTS yada TOEFL )
* Bölüm içerklerine göre alınacak GMAT ve GRE sınav sonuçları
* Niyet Mektubu
* Özgeçmiş
* Sponsor Desteği